Sinop Sazlı Ve Akbaş Köyünde Köy Odası Açıldı

Sinop Sazlı Ve Akbaş Köyünde Köy Odası Açıldı.

Sinop’a bağlı Sazlı Akbaş köyünde gasilhane açılışı gerçekleştirildi.
Sazlı Akbaş Köyü Derneği tarafından yoğun katılımla yapılan gasilhane açılışı öncesi dualar okundu, ardından protokol ve vatandaşlar tarafından kurdele kesildi. Açılışta konuşan Sazlı Akbaş Köyü Dernek Başkanı Ali Dönmez “Girişte gasilhane, altı misafirhane üst katı mescit olarak tasarlandı. Çoğu zaman cenaze merasimlerinde merhumlar, ambarların altında köy meydanlarında yıkandığını görmüştük. Biz ona istinaden bu gasilhaneyi yaptık. Tabi yaparken de her şeyi düşündük ve bu eseri ortaya çıkardık. Bu binanın kullanım amacı cenazelerde, düğünlerde, derneklerde insanlar misafirlerini otellerde, polisevi, öğretmenevi gibi yerlerde ağırlamak zorunda kalıyordu. Biz de bunu düşünerek gasilhanesi, misafirhanesi, mescidi içinde olan bir köy konağı inşa ettik misafir hanemiz şu anlık 6 yataklı olup sıcak suyundan soğuk suyuna kadar herşey ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Gelen misafirlerimizi burada ağırlayacağız veya herhangi bir arkadaşımızın misafirini anahtarı verip burada ağırlayacağız” dedi.
Açılışa katılan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ise, “Bu güzel günde burada olmaktan ben de çok mutlu oldum. İnanın Sinop ilimizin, ilçelerimizin içinde gerçekten köyüne bu kadar sahip çıkan İstanbul’da ve diğer illerde çalışıp memleketine fayda sağlayan başka bir köy görmedim. Sazlı Akbaş köyü bu amaç doğrultusunda böyle güzel bir yapıyı bu güzel köy konağını hizmete sunmuş. Birçok köyümüzde yok biliyorum. Hayırlara vesile olur inşallah” diye konuştu.
Açılış sonrası gasilhane vatandaşlar tarafından gezildi. Ardından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Sinop Sazlı Ve Akbaş Köyünde Köy Odası Açıldı sitemize 21 Eylül 2016 tarihinde eklenmiş ve 371 views kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Haber Resim Galerisi

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz